Ndërlidhjet

TEHERAN


Asnjë pjesë e Izraelit nuk është e sigurtë në betejën kundër Hezbullahut në Liban, tha kreu i parlamentit iranian Golam Ali Hadad Adel. Adel i bëri komentet gjatë një mitingu anti-izraelit në Teheran. Ai shtoi se nuk do ketë paqe në Lindjen e Mesme derisa Shtetet e Bashkuara t'i japin fund mbështetjes për Izraelin.
Bashkësia ndërkombëtare ka akuzuar Iranin dhe Sirinë për mbështetjen ndaj Hezbullahut.
XS
SM
MD
LG