Ndërlidhjet

JERUSALEM


Shefi i diplomacisë evropiane Havier Solana ka bërë thirrje sot për ndaljen e luftimeve ndërmjet Izraelit dhe militantëve libanez të Hesbollahut.
Pas takimit me ministren e jashtme të Izraelit Tzipi Livni, Solana ka krituar Hesbollahun për sulmet dhe rrëmbimin e dy ushtarëve Izraelit.
Ai tha se vazhdimi i luftës do të dobësojë qeverinë e Libanit, ndërkaq, Izraelit i ka bërë thirrje për përdorim të matur të dhunës.
XS
SM
MD
LG