Ndërlidhjet

BAGDAD


Qeveria irakiane ka bërë të ditur se së paku 160 mijë njerëz kanë lëshuar shtëpitë e tyre për shkak të dhunës së pesë muajve të fundit.
Në zhvillime tjera, në qendër të Bagdadit sot nga shpërthimi një veture bombë janë vrarë tre persona dhe janë plagosur 10 të tjerë.
XS
SM
MD
LG