Ndërlidhjet

GAZA


Së paku katër palestinezë kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi izraelit kundër një shtëpie në qytetin e Gazës.
Në mesin e të vrarëve janë një militant i Hamasit dhe të afërm të tij.
Tanket dhe trupat izraelite janë tërhequr nga kampi i refugjatëve në Mugazi, ku gjatë dy ditëve të fundit së paku 15 palestinezë, militantë dhe civilë, humbën jetën nga operacionet ushtarake të Izraelit.
Ofensiva izraelite në Gaza filloi më 25 qershor pas rrëmbimit të një ushtari izraelit.
XS
SM
MD
LG