Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Kroacia kundërshton imponimin e zgjidhjes për Kosovën", ka deklaruar kryeministri kroat Ivo Sanader.
"Zgjidhja duhet të gjendet në bashkëpunimin ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës dhe ajo nuk bënë të imponohet", ka thënë Sanader pas takimit dhe bisedimeve me kryeministrin serb Vojisllav Koshtunica.
"Nuk ka zgjidhje për Kosovën pa Beogradin", ka thënë Sanader, për të shtuar se çdo zgjidhje tjetër do të ishte "e gabuar".
XS
SM
MD
LG