Ndërlidhjet

PRISHTINË


650 ushtarë gjermanë, pjesë e Forcës Operacionale Rezervë të NATO-s do të vijnë në Kosovë si pjesë e masave që do të demonstrojë vendosmërinë e KFOR-it.
KFOR-i ka bërë të ditur se do të rrisë praninë në pjesën veriore të Kosovës, që sipas NATO-s synon t'i dëshmojë popullit të Kosovës përkushtimin e misionit paqeruajtës për siguri dhe stabilitet në rajon.
XS
SM
MD
LG