Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Kroacia kundërshton imponimin e zgjidhjes për Kosovën", ka deklaruar kryeministri kroat Ivo Sanader. "Duhet të kërkohet zgjidhje në bashkëpunimin ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Nuk mund të ketë zgjidhje të imponuar" tha Sanader pas takimit me kryeministrin serb Vojisllav Koshtunica.
"Nuk ka zgjidhje për Kosovën pa Beogradin", ka thënë Sanader, për të shtuar se çdo zgjidhje tjetër do të ishte "e gabuar".
XS
SM
MD
LG