Ndërlidhjet

VJENË


Në zyrën e kryenegociatorit Marti Ahtisari gjithçka është gati për takimin e së hënës në Vjenë mes përfaqësuesve më të lartë të Kosovës dhe Serbisë, bën të ditur Hua Xhiang, zëdhënësja e z. Ahtisari.
"Nuk presim që të arrihet një zgjidhje apo që palët të bien dakord në fund të takimit, por do kenë mundësi t'i tregojnë njëra tjetrës në sy se çfarë mendojnë për të ardhmen e Kosovës", tha për radion Evropa e Lirë, Hua Xhiang.
Takimit të së hënës i paraprin takimi i nesërm i Grupit të Kontaktit. Takimi do të mbahet në Vjenë dhe në një nga seancat do të flasë dhe kryenegociatori Ahtisari.
XS
SM
MD
LG