Ndërlidhjet

BAGDAD


14 kryengritës irakianë janë vrarë gjatë luftimeve me forcat amerikane dhe irakiane. Gjatë luftimeve në jug të Bagdadit një polic irakian mbeti i vrarë dhe u plagos një ushtar amerikan.
Në të tjera zhvillime gjatë ditës shtatë punëtorë shiitë u vranë në perëndim të kryeqytetit irakian, derisa në dy sulme të ndara kanë humbur jetën një civil dhe një ushtar amerikan.
XS
SM
MD
LG