Ndërlidhjet

KANDAHAR


Trupat britanike dhe ushtarët afgan kanë vrarë 19 guerilë të dyshuar talibanë.
Operacioni është zhvilluar në rajonin Lashkar Gah, që njihet si vendstrehim i talibanëve.
XS
SM
MD
LG