Ndërlidhjet

BEOGRAD


I dërguari amerikan për statusin e Kosovës, Frank Uisner ka kërkuar nga zyrtarët serbë të jenë më fleksibël gjatë bisedimeve për statusin e Kosovës.
"Beogradi duhet të luajë një rol konstruktiv gjatë negociatave në mënyrë që të sigurojë një Kosovë demokratike dhe paqësore që mbron të drejtat e të gjithë qytetarëve", thuhet në një deklaratë të zotit Uisner.
Uisner pas Beogradit do të vizitojë Kosovën.
XS
SM
MD
LG