Ndërlidhjet

BUKURESHT


Presidenti rumun, Trajan Basesku ka deklaruar se Kosova duhet të mbetet brenda Sebrisë, pas takimit të sotëm me homologun e tij serb, Boris Tadiç.
Tadiç e Basesku diskutuan dhe për ndërtimin e një transportuesi nafte që do kalojë nga qyteti i Konstancës në Detin e Zi në Trieste të Italisë, përmes Serbisë.
XS
SM
MD
LG