Ndërlidhjet

BEJRUT


Izraeli ka rifilluar bombardimin e Bejrutit sërish pas një pushimi prej 24 orësh. Sulmet përkojnë me vizitën e sekretares amerikane të Shtetit në rajon.
Hezbullahu disa orë para sulmeve ka vazhduar hedhjen e raketave në veri të Izraelit. Raketat, që ranë në qytetin e Haifës, kanë plagosur pesë qytetarë izraelitë, një prej të cilëve është në gjendje të rëndë shëndetësore.
Ministri izraelit i mbrojtjes, Amir Peretz deklaroi se trupat izraelite do të krijojnë një rrip sigurie në jug të Libanit dhe do qëndrojnë atje deri në ardhjen e një force ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG