Ndërlidhjet

BAGDAD


Kanë vazhduar sulmet me bomba në Irak. Vetëm në Bagdad kanë shpërthyer së paku tre bomba që kanë shkaktuar vdekjen e së paku tre personave dhe plagosjen e shumë të tjerëve.
Dy civilë të tjerë dhe një mbështetës i klerikut Moktda al Sadër janë vrarë në qytetin e Divanijas.
XS
SM
MD
LG