Ndërlidhjet

PRAGË


Vala e të nxehtit në Evropë ka shkaktuar viktima të reja, derisa metereologët parashohin temperatura të larta dhe për periudhën në vazhdim.
Vdekjet e shkaktuara nga i nxehti vetëm në Francë kanë arritur në 40, derisa 10 llogaritet numri i viktimave nga temperaturat e larta në pjesë të tjera të Evropës.
Korriku i këtij viti për Hollandën është muaji më i nxehtë në 300 vjet, që nga viti 1706 kur është përdorur termometri.
XS
SM
MD
LG