Ndërlidhjet

PRAGË


Moti tejet i nxehtë në Evropë ka shkaktuar edhe vdekjen e afro 50 njerëzve. Raportohet se në Francë, nga vapa e madhe, kanë vdekur së paku 40 vetë, ndërsa në vendet e tjera evropiane numri i të vdekurve raportohet se ka arritur në 10. Parashihet që temperaturat e larta të mbretërojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme. Më se nxehti ishte në Spanjën jugore, ku është shënuar temperatura prej 35 shkallë celsius, pastaj në jugperëndim të Francës dhe në Italinë veriperëndimore.
XS
SM
MD
LG