Ndërlidhjet

BAGDAD


Ish diktatori Sadam Husein ka thënë se është detyruar me forcë të marrë pjesë në seancën e sotme të gjykimit, ku ai dhe shtatë bashkëpunëtor të tij po gjykohen për krime kundër njerëzimit. Husein ka thënë se nëse shpallet fajtor më përpara do të dëshironte të pushkatohej sesa të varrej me litar.
XS
SM
MD
LG