Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri i Irakut, Nuri al-Maliki ka falenderuar sot Shtetet e Bashkuara për rrëzimin nga pushteti të Sadam Huseinit dhe ngritjen e një Iraku të ri posdiktatorial.
Maliki gjatë një fjalimi në Kongresin amerikan ka shprehur mirënjohjen për vazhdimin e prezences ushtarake amerikane në Irak.
XS
SM
MD
LG