Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica ka thënë se arrestimi i shumë të kërkuarit për krime lufte Ratko Mladiq do të përmirësonte pozitën e Serbisë në negociatat për statusin e Kosovës. Ai tha se qeveria ka rritur përpjekjet për gjetjen dhe arrestimin e Mladiqit."Bashkëpunimi me Tribunalin e Hagës do të vendos Serbinë në një pozicion tjetër, për integrimin në Bashkimin Evropian dhe negociatat për Kosovën" ka deklaruar Koshtunica.
XS
SM
MD
LG