Ndërlidhjet

BEJRUT


Aeroplanët izraelit kanë goditur sot caqe në jug të Libanit, duke lënë të vrarë së paku 5 njerëz dhe plagosur disa të tjerë.
Zyrtarët libanezë kanë dhënë se raketat kanë goditur ndërtesat në qytetin e Nabatijehit.
Në zhvillime tjera, së paku dy palestinez janë vrarë gjatë tërheqjes së trupave izraelite nga qytetit i Gazës.
Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajz ka thënë sot në Malajzi se do të kthehet në Lindjen e Mesme për të vazhduar përpjekjet për dhënien fund të luftimeve.
XS
SM
MD
LG