Ndërlidhjet

KUALA LUMPUR


Shefi i diplomacisë evropiane Havier Solana ka bërë thirrje për një armëpushim të menjëhershëm mes Izraelit dhe Hezbullahut. Ai ka shtuar se pa armëpushim realizimi i ndihmës humanitare për civilët do jetë shumë i vështirë. Solana është në Malajzi ku po merr pjesë në takimin e ministrave të jashtëm të vendeve të Azisë.
XS
SM
MD
LG