Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka thënë sot se pesë ujgurët musliman të cilëve iu është dhënë azili politik në Shqipëri, duhet t'i dorëzohen Pekinit.
"Të dyshuarit për terrorizëm duhet t'i dorëzohen Kinës dhe atyre nuk duhet t'iu jepej azili politik" thuhet në komunikatën e Ministrisë së Jashtme kineze.
Shqipëria iu siguroi azilin politik pesë qytetarëve kinezë, pasi ata u liruan nga burgu i SHBA-ve në Guantanamo.
XS
SM
MD
LG