Ndërlidhjet

BANKOK


Virusi H5N1, i njohur ndryshe si gripi i shpendëve, është gjetur në një fermë pulash në Laos. Të gjitha pulat e fermës në fjalë janë eleminuar dhe zona është vënë nën kontroll. Informacionet janë bërë publike nga Agjencia e Kombeve të Bashkuara për ushqimin dhe Bujqësinë.
XS
SM
MD
LG