Ndërlidhjet

MEDISON – SHTETET E BASHKUARA


Mjekët amerikanë po provojnë një vaksinë të re që do t'i ndihmonte duhanpirësit të heqin dorë nga duhani. Vaksina synon t'i japë imunitet nga nikotina duhanpirësve dhe ta mbajë nikotinën larg nga truri. Në Shtetet e Bashkuara llogariten 48 milionë përdorues të duhanit.
XS
SM
MD
LG