Ndërlidhjet

BEJRUT


Aeroplanët izraelit kanë goditur sot caqe në jug të Libanit, duke lënë të vrarë së paku 5 njerëz dhe plagosur disa të tjerë.
Zyrtarët libanezë kanë dhënë se raketat kanë goditur ndërtesat në qytetin e Nabatijehit. Hezbollahu ka thënë se ka gjuajtur raketa me rreze më të gjërë veprimi.
Në zhvillime tjera, së paku dy palestinez janë vrarë gjatë tërheqjes së trupave izraelite nga qytetit i Gazës.
XS
SM
MD
LG