Ndërlidhjet

KOPENHAGË


Armata daneze thotë se Kombet e Bashkuara po i tërheqin vëzhguesit e vet nga pozicionet në Libanin Jugor. Në kumtesën e sotme thuhet se ky verpim u bë si reagim ndaj vazhdimit të bombardimeve gjatë disa ditëve. Katër vëzhgues të Kombeve të Bashkuara në këtë hapësirë u vranë para disa ditësh nga një sulm ajror izraelit. Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara tha se ishte thellësisht i shokuar dhe i shqetësuar nga ky incident.
XS
SM
MD
LG