Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush konsideron se Lufta në Liban është pjesë e betejës më të gjërë kundër terrorizmit. Në fjalimin e tij javor në radio, presidenti Bush tha sot se strategjia për ta ndalë dhunën në Liban duhet ta marrë parasysh edhe çështjen e Hezbollahut. Ai tha se kërcënimit nga Hezbollahu dhe sponzorët e tij të jashtëm duhet ti shkaktohet disfatë.
XS
SM
MD
LG