Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka hedhur poshtë akuzat se po ndihmon Hezbullahun në luftën kundër Izraelit. Zëdhënësi i ministrisë së jashtme iraniane tha se Teherani nuk ka dërguar as ushtarë, as armë dhe nuk e mbështet Hezbullahun ushtarakisht.
Lidhur me zhvillimet e tjera rreth Iranit, të njëjtat burime theksojnë se Teherani mund të braktis ofertën e fuqive botërore për ndaljen e programit bërthamor nëse Këshilli i Sigurimit e miraton nesër rezolutën kundër Iranit.
XS
SM
MD
LG