Ndërlidhjet

QYTETI GAZËS


Burime palestineze në Gaza thonë se disa persona janë plagosur në serinë e sulmeve më të fundit izraelite. Izraeli thotë se sulmoi disa ndërtesa që përdoreshin nga militantë të Hamasit dhe të Komiteteve të Rezistencës Popullore në Qytetin e Gazës dhe në qytetin verior të Beit Hanunit. Militantët palestinezë kanë gjuajtur një raketë në qytetin izraelit të Sderotit duke plagosur të paktën një person. Hamasi tha se sulmi izraelit në fshatin libanez të Kana-s do të thotë se të gjitha opsionet tani ishin të hapura për t'ju kundërpërgjigjur dhunës izraelite.
XS
SM
MD
LG