Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Moti i nxehtë që ka përfshirë shtetin e Kalifornisë në SHBA ka shkaktuar vdekjen e 130 personave. Shumica e viktimave janë në mesin e të moshuarve dhe të pastrehëve. Guvernatori i Kalifornisë Arnold Shvarceneger ka urdhëruar hapjen e më shumë se 70 qendrave për fresikm, ku njerëzit do të kalojnë një pjesë të ditës. Temperaturat e ditëve të fundit në Kalifoni kanë qenë mbi 40 gradë celsius.
XS
SM
MD
LG