Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian të cilët po mbajnë një takim urgjent në Bruksel, pritet të bëjnë thirrje për një armëpushim të menjëhershëm në Liban. Një propozim dokument që iu është paraqitur ministrave para takimit, tërheq vërejtjen për shkeljen e ligjeve ndërkombëtare gjatë luftimeve 3 javore midis Izraelit dhe luftëtarëve të Hezbollahut. Të gjithë ministrat duhet të pajtohen me dokumentin para se ai të publikohet.
XS
SM
MD
LG