Ndërlidhjet

RRAMALLAH


Izraeli ka liruar kreun e parlamentit palestinez
Hasan Kreishe, një ligjvënës i pavarur, por i afërt me Hamasin ishte arrestuar muajin e kaluar së bashku me dhjetëra zyrtarë, ministra dhe parlamentarë palestinezë.
Rifillimi i sulmeve izraelite në Rripin e Gazës u bë pas rrëmbimit nga militantët palestinezë të një ushtari izraelit më 25 qershor.
XS
SM
MD
LG