Ndërlidhjet

PRISHTINË/VJENË


Grupi negociator i Kosovës ka konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e Vjenës më 7 dhe 8 gusht, është bërë e ditur sot pas një takimi të këtij Grupi. Nga zyra e të dërguarit të Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari në Vjenë, është thënë se këto bisedime do të mbahen javën që vjen. Por, Beogradi ende nuk e ka konfirmuar pjesëmarrjen.
XS
SM
MD
LG