Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga tri shpërthime të bombave në qendër të Bagdadit sot janë vrarë 3 vetë dhe janë plagosur 9 të tjerë. Shpërthimet ndodhën afër një grupi të punëtorëve që kërkonin punë. Dje nga sulme të ndara në Irak u vranë më se 60 vetë, përfshirë këtu edhe së paku 20 pjesëtarë të ushtrisë irakiane dhe një ushtar britanik, që u vra nga një sulm me predhë në bazën ushtarake në qytetin Basra, në jug të Irakut.
XS
SM
MD
LG