Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefja e Zyrës Amerikane në Kosovë Tina Kaidanow ka theksuar se Prishtina dhe Beogradi duhet të jenë sa më fleksibël që të jetë e mundur që ta arrijnë marrëveshjen për çështje teknike në bisedimet e Vjenës.
Ndërkaq kryeministri, Agim Çeku ka thënë se pala kosovare synon që pikë së pari marrëveshjet t'i arrijë me Zyrën e të dërguarit të KB-së për statusin, Marti Ahtisari.
Tina Kaidanow ka pasur takimin e parë zyrtar me kryeministrin Agim Çekun, prej se zëvëndësoi ish shefin e Zyrës amerikane në Kosovë, Filip Goldberg.
XS
SM
MD
LG