Ndërlidhjet

TOKIO


Zëvëndëspresidenti iranian Isfandiar Rahim Mashae gjatë vizitës në Japoni deklaroi se Teherani është ende duke e shqyrtuar ofertën e fuqive botërore për ndaljen e programit bërthamorë. Presidenti i Iranit Mahmud Ahmadinexhad më herët ka kundërshtuar rezolutën e Kombeve të Bashkuara që u miratua të hënën dhe e cila parasheh sanksione kundër Iranit në rast të mos ndërprerjes së programit bërthamorë.
XS
SM
MD
LG