Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Tre palestinezë e kanë humbur jetën gjatë operacionit ushtarak izraelit në pjesën jugore të Rripit të Gazës.
Në mesin e të vrarëve janë dy militantë, që raportohet të kenë humbur jetën nga sulmet ajrore.
Rreth 50 tanke dhe autoblinda janë angazhuar në operacionin e ushtrisë izraelite, i cili filloi pasi militantët rrëmbyen një ushtar izraelit më 25 qershor.
XS
SM
MD
LG