Ndërlidhjet

KABUL


Një ushtar i NATO-s e humbi jetën dhe një tjetër u plagos nga shpërthimi i sotëm në Kandahar.
Incidenti e rriti në 4 numrin e ushtarëve të vrarë të NATO-s në Afganistan, që nga e hëna kur aleanca formalisht e mori komandën në provincën jugore nga forcat amerikane.
XS
SM
MD
LG