Ndërlidhjet

KANDAHAR


Raportet nga Afganistani thonë se 20 civilë javën vrarë dhe rreth 13 janë plagosur nga shpërthimi i sotëm i një makine bombë në Kandahar. Policia rajonale tha se bomba ka qenë e paraparë të sulmojë konvojin e trupave të NATO-s.
Një ushtar i NATO-s e humbi jetën dhe një tjetër u plagos nga një shpërthim tjetër i sotëm në Kandahar.
Incidenti e rriti në 4 numrin e ushtarëve të vrarë të NATO-s në Afganistan, që nga e hëna kur aleanca formalisht e mori komandën në provincën jugore nga forcat amerikane.
XS
SM
MD
LG