Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Bush i ka bërë thirrje qytetarëve të Kubës të punojnë për ndryshime demokratike. Këto janë të parat komente të presidentit amerikan që kur udhëheqësi komunist kubanez, Fidel Kastro i është nënshtruar një operacioni në stomak dhe ia ka lënë drejtimin e vendit vëllait të tij, 75 vjeçait Raul Kastro.
XS
SM
MD
LG