Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar sot se kanë vënë sanksione ndaj shtatë kompanive të huaja të cilat shisnin materiale në Iran, të cilat mund të përdoreshin për ndërtimin e raketa për shkatërrim masiv.
Dy nga këto kompani janë ruse. Ministria e jashtme ruse kritikoi sanksionet duke i quajtur ato të papranueshme. Kompanitë tjera janë nga India, Korea Veriore dhe një nga Kuba.
XS
SM
MD
LG