Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara, Xhon Bolton tha se Shtetet e Bashkuara dhe Franca kanë arritur marrëveshje për projekt rezolutën që kërkon t'i jepen fund luftimeve mes Izraelit dhe guerrileve të Hezbullahut.
Por projekt rezoluta në fjalë nuk bën thirrje për një "ndalim të menjëhershëm të luftimeve", çfarë cilësohet si fitore për Shtetet e Bashkuara dhe Izraelin.
Presidenti Bush wshtw shprehur i lumtur me projekt-rezolutwn nw fjalw.
Këshilli i Sigurimit diskuton sot krizën në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG