Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri i ri i Ukrainës Viktor Yanukovich tha se dëshiron t'i japë fund mosmarrëveshjeve ndërmjet Moskës dhe Kievit për anëtarësimin në NATO dhe furnizimin me gazin rus.
Ai tha se qeveria do të negociojë për çmimin e naftës, ndërsa për anëtarësimin e Ukrainës në NATO, votuesit do të vendosin në referendum.
XS
SM
MD
LG