Ndërlidhjet

PRISHTINË


Delegacioni i Kosovës sot pasdite niset në Vjenë, ku nesër do të mbahet raundi i 7. i bisedimeve me Beogradin lidhur me organizimin e pushtetit lokal në Kosovë pas përcaktimit të statusit.
Temë e bisedimeve gjithashtu do të jenë kompetencat e komunave në polici dhe drejtësi, arsimi i lartë në veri të Mitrovicës, ndërsa pritet të diskutohet edhe numri i komunave të reja që do të formohen në Kosovë.
XS
SM
MD
LG