Ndërlidhjet

RAMALLAH


Trupat izraelite kanë arrestuar kryetarin e Parlamentit Palestinez Abdel Aziz Dweik. Udhëheqësi i lëvizjes Hamas u arrestua gjatë bastisjes në shtëpinë e tij.
Sot në Rripin e Gazës, një palestinez u vra dhe 3 u plagosën nga sulmi ajror izraelit në qytetin Rafah.
Izraeli ka ndërmarrë fushatë kundër Hamasit dhe militantëve në Gaza pasi këta të fundit rrëmbyen një ushtar izraelit më 25 qershor.
XS
SM
MD
LG