Ndërlidhjet

PESHAWAR


Të paktën 40 njerëz e humbën jetën dhe shumë të tjerë konsiderohen të zhdukur pas kollapsit të një ure, si pasojë e vërshimeve. Incidenti ndodhi në qytetin Mardan, 100 km në veriperëndim të Islamabadit.
Në dy ditët e fundit, shirat e mëdha dhe rrëshqitja e dheut kanë shkaktuar vdekjen e dhjetra njerëzve në Pakistan.
XS
SM
MD
LG