Ndërlidhjet

MOSKË


Nga qeveria ruse është kumtuar se presidenti Vladimr Putin, në një bisedë të sotme telefonike, i ka thënë ktryeminsitrit britanik, Tony Blair se "është e nevojshme një ndalje e menjëhershme e armiqësive" në Liban. Mëtutje në njoftim thuhet se të dy liderët kanë theksuar "rëndësinë e zgjidhjes globale në Lindjen e Mesme dhe vazhdimin e procesit paqësor politik".
XS
SM
MD
LG