Ndërlidhjet

KOLOMBO - SRI LANKA


Shoqata franceze e ndihmës "Veprimi kundër urisë" ka bërë të ditur se ka gjetur edhe kufomat e dy pjesëtarëve të tjerë të ekipit të saj të masakruar në verilindje të Sri Lankës.
Kjo e çon në 17 numrin e punëtorëve humanitarë të vrarë si pasojë e luftimeve mes guerrilëve tamilë dhe forcave qeveritare sri lankeze.
Punonjësit humanitarë ishin në Sri Lanka të ndihmonin popullsinë vendase për të tejkaluar pasojat e cunamit.
XS
SM
MD
LG