Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mjekët amerikanë në shtetin federal Utah kanë ndarë me sukses dy motra binjake katër vjeçare që kanë një veshkë të përbashkët dhe një palë këmbë për të dyja.
Nëse gjithçka shkon sipas parashikimeve, secila nga vajzat binjake do të ketë një këmbë, njëra prej tyre një veshkë, derisa tjetra do të jetë në dializë deri në momentin kur do jetë në gjendje të përballojë transplantin e veshkës.
XS
SM
MD
LG