Ndërlidhjet

JERUSALEM


Oferta e Libanit për të vendosur trupat e veta ushtarake në jug të vendit është interesante dhe duhet shqyrtuar me kujdes, ka deklaruar kryeministri izraelit Ehud Olmert.
"Është korrekte të thuhet se ne do ta studiojmë këtë propozim. Duket interesant dhe do ta shohim nga afër", tha Olmert.
Libani tha se është i gatshëm të dërgojë 15 mijë trupa në kufi, si pjesë e një marrëveshje për armëpushim, ndërsa 10 mijë trupat izraelite të largohen nga Libani. Olmert tha se një hap i tillë duhet të ndodhë paralelisht me çarmatimin e Hezbollahut.
XS
SM
MD
LG